Szukasz bogactwa i go nie znajdujesz? – samiecweb.pl

SoundCloud – https://soundcloud.com/user-700058608/oczekiwania

Wielu ludzi zyskało władzę, bogactwo czy sławę tylko i wyłącznie dlatego, że poszukiwali tego w miejscach w których inni nie szukali.

Genialny mówca staje się znany i kochany, ponieważ nie przemawia jak każą podręczniki i autorytety, a stosuje własne, wydawałoby się – nieciekawe – techniki. A jednak działają, wbrew wszelkim „mundrościom”.

Bogacz stał się nim, ponieważ słuchał biedaków i nagle ciekawa – przez innych wyśmiewana – myśl zaświtała mu w głowie. Realizacja tej myśli niezmiernie go wzbogaciła.

Sławny aktor staje się nim tylko dlatego, że pokazał prawdziwego siebie, chociaż wszyscy mu radzili, by udawał kogoś innego. Ale ludzie pokochali to, co przejawiał sobą aktor, a co jego otoczenie uważało za nudne i nieciekawe.

Dlaczego jednym się udaje a innym nie? Ponieważ nasze poszukiwania (czegokolwiek) to też przekonania, gdzie mamy czegoś szukać a gdzie mamy nie szukać. Ale gdyby to działało, wtedy każdy by znajdywał to, czego by chciał – a jak wiemy, tak się nie dzieje.

Trzeba spojrzeć w nędzę by zobaczyć bogactwo – warto spojrzeć w upadek, by zobaczyć w nim wielkość – należy spojrzeć tam, gdzie nikt nie patrzy, by znaleźć to czego inni bez skutku szukają.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *