Nawyki miliardera – nie pomagaj nikomu – braciasamcy.pl

Zanim skrytykujesz te wydawałoby się straszne słowa, zadaj sobie proszę pytanie – ile razy pomagałeś komuś w życiu, i spotkała Cię za to nagroda? A ile razy ktoś komu pomogłeś, wbił Ci nóż w plecy?

Ano właśnie.

Bezpowrotnie traciłeś swój czas, energię i zasoby, by pasożyt miał z Ciebie zysk. Zamiast zyskiwać majątek i niezależność, tylko traciłeś. W życiu jest tak, że wszystko podlega wymianie – nawet nasze ciało tak działa; za oddech masz dwutlenek węgla, za glukozę energię itd.

Tymczasem wmówiono nam, że trzeba koniecznie pomagać, bo wtedy jest się dobrym i pójdzie się do nieba – czyli zamiast zwrotu tu i teraz, jak w uczciwym handlu, zwrot będzie po śmierci, co może być tylko zwykłym szwindlem, i jako inwestorzy skończymy gorzej niż ufający Amber Gold.

Pomagać trzeba umieć – trzeba rozróżnić pasożyta który żyje z cudzej pomocy, od osoby naprawdę jej potrzebującej. Ja mimo lat praktyki, tego nie umiem. Wiem także, że wiele osób nie docenia pomocy – i nawet czuje się upokorzona, że ktoś im pomaga. Nie rozumieją tego osoby pomagające, a później dziwią się temu, że ktoś komu pomogli, mści się na nich.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *