„Wierzący, nie praktykujący”, czyli furia pobożnego księdza – braciasamcy.pl

Twierdzenie „jestem wierzący, ale nie praktykujący”, działa na księży i ludzi wierzących, jak woda święcona na wampira.

Niby powinni się cieszyć, że wiara w Boga płonie w sercu ich bliźniego, ale z jakichś dziwnych względów nie cieszy… a nawet gniewa, wścieka, nawołuje do osądów, straszenia wiecznością w piekle, opętaniem i rzekomym duchowym upadkiem.

Skąd te negatywne emocje, żal, wściekłość, ironia, szydercze docinki?

Ano dlatego, że wierzący praktykujący do końca swych dni przynosi korporacji religijnej pieniądze, oraz zwiększa jej siłę oddziaływania na państwo (w zamian za głosy na daną partię dostają od niej po wygranych wyborach ziemię itd.). Taka wiara im się podoba, bo z niej obficie korzystają.

Natomiast „wierzący, ale niepraktykujący” wprawdzie wierzy w Boga, ale nie przynosi pieniędzy, nie głosuje jak chcą jego pasterze, oraz nie przepisze mieszkania i majątku umierając, ponieważ wierzy w moc Boga, a nie ludzi podających się za pośredników między Bogiem a ludźmi.

I jeśli ktoś ma zapewnić mu niebo, to tylko Bóg za uczynki i pracę nad ułomnościami swego charakteru, a nie jakiś nerwowy człowieczek (mianowany przez korporację pośrednikiem, gdy przysięgnie wierność korporacji) który dostał spadek po bojącym się piekła człowieku – i większość ze spadku musi wysłać do państwa Watykan któremu przysięgał wierność, zamiast zostawić w ukochanej ojczyźnie.

Pośredników – którzy ani nie uzdrawiają, ani nie czynią cudów opisanych w biblii – chyba że za cud można uznać sprzedaż gruszek na wierzbie, za realne pieniądze podatników.

I to jest prawdziwą przyczyną gniewu księży, a nie to że rytuały w budynku przed obrazkami gwarantują niebo, a ich brak zapewniają piekło.

Słucham Boga, a nie oszustów podających się za pośredników, biorących za to gigantyczne pieniądze. Żeby być dobrym, nie kraść i nie oszukiwać, nie mordować i nie pożądać żony bliźniego swego, nie potrzebuję dorosłego faceta, którego muszę w zamian za to nagradzać swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi.

Sam to wiem i czuję, że tak muszę żyć. Czy pójdę do piekła na wieki? Zdaniem korporacji tak – zdaniem Boga, nie.

—————————-

Moje książki, nagrania i sygnety znajdziesz tutaj:
https://samczeruno.pl/sklep/

Zapraszam
Marek Kotoński
Braciasamcy.pl
Radio Samiec

——————————————————————————-

Pytania proszę zadawać tu: http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/4038-pytania-do-redaktor%C3%B3w-radia-samiec/

Forum:

http://braciasamcy.pl/
Strony do odwiedzenia i poczytania:

http://samczeruno.pl/

Gridlove Home

http://radiosamiec.pl/

http://newsy.braciasamcy.pl/

Mój fejsik: https://www.facebook.com/samczeruno/

Książki i nagranie synchronizujące do kupienia:

Samczy Sklep

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *