Albo Ty kontrolujesz swoje myśli i emocje, albo zrobi to ktoś inny – braciasamcy.pl

Jeśli nie kontrolujesz w pełni swojego ciała (zamiast hamulca w aucie przyciskasz gaz itd.), znaczy to, że jesteś bardzo chory.

Trzeba Cię leczyć byś wrócił do zdrowia, i żył normalnie, czyli kontrolował własne ciało.

Natomiast gdy nie kontrolujesz swoich emocji i myśli, uważa się że jest to normalne, że „tak po prostu jest”. Jednak jest to stan choroby, uznawanej za coś normalnego tylko dlatego, ponieważ wszyscy ludzie (z nielicznymi wyjątkami) nie kontrolują swych myśli i emocji.

Nie zostali tego nauczeni – ponieważ system w którym żyjemy, steruje nami za pomocą wzbudzania określonych emocji i myśli (np. reklamy, zastraszanie diabłami i wrogami).

A więc albo Ty sterujesz swoimi stanami emocjonalnymi i myślami, albo zrobi to ktoś, kto Cię wykorzysta, np. wyśle na wojnę, zmusi do nienawiści czy sympatii wobec kogoś (np. określonych grup społecznych), zastraszy byś więcej płacił czy zgodził się na coś, co Cię ograniczy.

Nie wspominam tu nawet o wzbudzeniu zachłanności na pewne produkty, które zniszczą Ci zdrowie i wpędzą w nałóg, np. uzależnienie od cukru.

Kontrola własnych myśli i emocji to coś, co budzi strach w Twojej rodzinie, najbliższych i nawet ukochanej małżonce – ponieważ nie można Tobą manipulować, wzbudzać za karę określonych, negatywnych emocji.

Człowiek który nie kontroluje własnych myśli i emocji, idzie przez życie cierpiąc – bo tylko cierpiącego człowieka można wykorzystać. Zadowolony i radosny nie kupi ciastek żeby polepszyć sobie nastrój, papierosów, alkoholu, narkotyków, nie wpadnie w kredyty żeby się pokazać…

Twoje cierpienie jest na rękę wielu. Twoja radość nie jest na rękę nikomu.
—————————-

Moje książki, nagrania i sygnety znajdziesz tutaj:
https://samczeruno.pl/sklep/

Zapraszam
Marek Kotoński
Braciasamcy.pl
Radio Samiec

——————————————————————————-

Pytania proszę zadawać tu: http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/4038-pytania-do-redaktor%C3%B3w-radia-samiec/

Forum:

http://braciasamcy.pl/
Strony do odwiedzenia i poczytania:

http://samczeruno.pl/

Gridlove Home

http://radiosamiec.pl/

http://newsy.braciasamcy.pl/

Mój fejsik: https://www.facebook.com/samczeruno/

Książki i nagranie synchronizujące do kupienia:

Samczy Sklep

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *